Dzień Głośnego Czytania – pamiątkowe zajęcia z dnia 2 października 2018 roku.

Dnia 2 października 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Targu odbyły się zajęcia dla dzieci pod tytułem „Dzień Głośnego Czytania” tematem zajęć było: „Poznajemy bohaterów książki „Gang Słodziaków”. Celem zajęć było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III, zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym Gangu Słodziaków oraz integracja klas 1-3 podczas wspólnej zabawy. Przebieg zajęć wyglądał następująco:
1. Powitanie dzieci i nauczycieli.
2. Ułożenie hasła z rozsypki wyrazowej, przyklejenie na arkuszu szarego papieru i zawieszenie go na tablicy.
3. Poinformowanie dzieci o celu spotkania.
4. Prezentacja „Rola czytania w życiu ucznia” oraz książki „Gang słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej i maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie – przeczytanie ostatniego rozdziału przez bibliotekarkę szkolną.
5. Rozmowa z dziećmi na temat książki.
6. Krótki filmik o bohaterach książki i nauka refrenu piosenki „Chodź poznaj Gang Słodziaków”.
7. Odczytanie zagadek przez uczniów klas 2 i 3.
8. Rozwiązywanie zagadek o bohaterach książki.
9. Prezentacja dzieci przebranych za słodziaki – wspólna zabawa w kole przy wyżej wymienionej piosence.
10. Działania plastyczne.
(Uczniowie podzielni są na zespoły klasowe losują kartkę z napisanym na niej imieniem bohatera książki i wspólnie tworzą jego portret.).
11. Zakończenie imprezy Taniec integracyjny do piosenki „Chodź poznaj Gang Słodziaków”.

Organizatorami były wychowawczynie klas 1, 2 i 3 oraz bibliotekarka szkolna.

Autorem wszystkich zdjęć jest Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Targu Pan Witold Szymanek.